Sort by

PASKALIS DAMAR has logged 206 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Apartment

The Apartment

1960
×
Read the review Edit this entry  
16
Lola

Lola

1961
×
Edit this entry  
16
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Georgia

Georgia

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Yuni

Yuni

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Night Stand

One Night Stand

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Story of Dinda: Second Chance of Happiness

Story of Dinda: Second Chance of Happiness

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

2021
×
Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
Edit this entry  
24
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yuni

Yuni

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Manor

The Manor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Madres

Madres

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black as Night

Black as Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry