umut has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Her Name Is Vasfiye

Her Name Is Vasfiye

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Naked Citizen

Naked Citizen

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Everything's Gonna Be Great

Everything's Gonna Be Great

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Three Monkeys

Three Monkeys

2008
×
★★★★
Edit this entry