• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Lost City

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★★

  • Against the Ice

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

  • Let This Be The Last

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Awake

    ★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • Ava

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Crawl

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★