Sort by

sinem has logged 36 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Upside

The Upside

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry