bella has logged 74 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nancy

Nancy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Border

Border

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Birthday, Marsha!

Happy Birthday, Marsha!

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
22 July

22 July

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry