• Prey

    ★★

  • The Gray Man

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Snipers

    ★½

  • The Battle at Lake Changjin II

    ★½

  • Too Cool to Kill

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Schemes in Antiques

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • My Country, My Parents

    ★½

  • The Battle at Lake Changjin

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • 1921

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Island Keeper

    ★½

  • Manchurian Tiger

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • Oslo

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Knock Knock

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Detective Chinatown 3

    ★½

  • Hi, Mom

    ★★

  • The Little Things

    ★½

  • WandaVision

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Monster Hunter

  • The Sacrifice

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Eight Hundred

    ★★

  • Project Power

  • The Advanced Animals

    ★★

  • Archive

    ★★½

  • Irresistible

    ★★