RSS feed for Siobhan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Flopsy Turvy

Flopsy Turvy

2018
×
Edit this entry  
12
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
19
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Horns

Horns

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2011
×
Edit this entry  
09
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Eagle Huntress

The Eagle Huntress

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Polar

Polar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Siberia

Siberia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Babes In Toyland

Babes In Toyland

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Director and The Jedi

The Director and The Jedi

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
A Walk in the Clouds

A Walk in the Clouds

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry