Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Animal

Animal

2023
×
★★
Edit this entry  
01
The Djinn's Curse

The Djinn's Curse

2023
×
★★
Edit this entry  
30
The Haunted Place

The Haunted Place

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Falling in Love Like in Movies

Falling in Love Like in Movies

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Srimulat: Hidup Memang Komedi

Srimulat: Hidup Memang Komedi

2023
×
★★½
Edit this entry  
23
Gampang Cuan

Gampang Cuan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Animal Kingdom

The Animal Kingdom

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cigarette Girl

Cigarette Girl

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
NYAD

NYAD

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Andragogy

Andragogy

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Andragogy

Andragogy

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mohon Doa Restu

Mohon Doa Restu

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
The Conference

The Conference

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Devil on Trial

The Devil on Trial

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Cube

Cube

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pamali: Dusun Pocong

Pamali: Dusun Pocong

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Road to Boston

Road to Boston

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pet Sematary: Bloodlines

Pet Sematary: Bloodlines

2023
×
★★½
Edit this entry