RSS feed for Amir Syarif

Amir Syarif has logged 21 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
10x10

10x10

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sultan Agung

Sultan Agung

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Pass

The Pass

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rompis

Rompis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dukun

Dukun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Si Doel The Movie

Si Doel The Movie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kafir

Kafir

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brother of the Year

Brother of the Year

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry