Sort by

amir syarif has logged 24 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burnt

Burnt

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aruna & Her Palate

Aruna & Her Palate

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Aruna & Her Palate

Aruna & Her Palate

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Aruna & Her Palate

Aruna & Her Palate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Munafik 2

Munafik 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnighters

Midnighters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Turn Right Barcelona

Turn Right Barcelona

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories of My Body

Memories of My Body

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
7 Days

7 Days

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wiro Sableng: 212 Warrior

Wiro Sableng: 212 Warrior

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry