Sort by

Amir Syarif has logged 19 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dear Nathan: Hello Salma

Dear Nathan: Hello Salma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jaga Pocong

Jaga Pocong

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Asih

Asih

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Win at Checkers (Every Time)

How to Win at Checkers (Every Time)

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Something In Between

Something In Between

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pengkhianatan G30S/PKI

Pengkhianatan G30S/PKI

1984
×
★★★
Edit this entry