Sort by

amir syarif has logged 27 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Asal Kau Bahagia

Asal Kau Bahagia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Milly & Mamet

Milly & Mamet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry