Sort by

amir syarif has logged 331 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Quarantine Tales

Quarantine Tales

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amulet

Amulet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tremors

Tremors

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Soul

Soul

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Charter

Charter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sejuta Sayang Untuknya

Sejuta Sayang Untuknya

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Story of Kale: When Someone's in Love

Story of Kale: When Someone's in Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry