Amir Syarif has logged 27 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Homecoming

Homecoming

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tilik

Tilik

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Awesome Teachers

Crazy Awesome Teachers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No One Is Crazy in This Town

No One Is Crazy in This Town

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Masseur

The Masseur

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Gift

A Gift

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry