Sort by

Amir Syarif has logged 21 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
40 Days of Shrouded Ghost Resurrection

40 Days of Shrouded Ghost Resurrection

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Paku Kuntilanak

Paku Kuntilanak

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
About a Woman

About a Woman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cuties

Cuties

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Journey to China: The Mystery of Iron Mask

Journey to China: The Mystery of Iron Mask

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Rentang Kisah

Rentang Kisah

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sabar Ini Ujian

Sabar Ini Ujian

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Our Children

Our Children

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry