Sort by

amir syarif has logged 216 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Respect

Respect

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Akhirat: A Love Story

Akhirat: A Love Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Losmen Bu Broto

Losmen Bu Broto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Transamerica

Transamerica

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paranoia

Paranoia

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A World Without

A World Without

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry