Sort by

amir syarif has logged 16 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Music

Music

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wedding Proposal

Wedding Proposal

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Violation

Violation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry