Sort by

amir syarif has logged 12 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Devil on Top

Devil on Top

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Awake

Awake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Saina

Saina

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Till Death Do Us Part

Till Death Do Us Part

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Ghost Lab

Ghost Lab

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry