Sort by

amir syarif has logged 26 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
North Country

North Country

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Aruna & Her Palate

Aruna & Her Palate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The East

The East

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Selesai

Selesai

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Days to Eternity

Three Days to Eternity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mimi

Mimi

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghibah

Ghibah

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry