Sort by

amir syarif has logged 28 entries for films during June 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Close

Close

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★
Edit this entry  
29
Beautiful Disaster

Beautiful Disaster

2023
×
★★
Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Why Do You Love Me

Why Do You Love Me

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Influencer

Influencer

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ganjil Genap

Ganjil Genap

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Prize

The Prize

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
The Childe

The Childe

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Home for Rent

Home for Rent

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
Star Syndrome

Star Syndrome

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
Follower Creature

Follower Creature

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Detektif Jaga Jarak

Detektif Jaga Jarak

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spirit Doll

Spirit Doll

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Mad Money

Mad Money

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry