• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Fistful of Vengeance

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★

  • Against the Ice

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Old

    ★½

  • Vortex

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Infinite

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★