Sort by

Siraceddin has logged 54 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sibel

Sibel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bir Vapur Masalı

Bir Vapur Masalı

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love in Another Language

Love in Another Language

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Entire Days Together

Entire Days Together

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Popeye the Sailor

Popeye the Sailor

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leyla Everlasting

Leyla Everlasting

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Fraktal: Munchies

Fraktal: Munchies

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fall

The Fall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tripping with Nils Frahm

Tripping with Nils Frahm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry