Sort by
  • Glass Onion

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★½

  • The Wonder

    ★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★½

  • Fall

    ★½

  • Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • Finch

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Pleasure

    ★★½

  • CODA

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Black Narcissus

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

    ★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½