RSS feed for Arkan

Arkan has rated 126 adventure films.

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • Avengers: Endgame

  • Cars

  • The Croods

    ½

  • Jurassic World

    ½

  • Spectre

    ½

  • The Lost World: Jurassic Park

    ½

  • The Amazing Spider-Man

    ½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★

  • Star Wars

    ★★★

  • Return of the Jedi

  • Skyfall

  • The Negotiator

  • Prometheus