RSS feed for Arkan

Arkan has rated 459 dramatic films.

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Motorcycle Diaries

    ★★★

  • Four Lions

    ★★★

  • Captain Phillips

    ★★

  • Hunger

    ★★★★

  • United 93

    ★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★

  • Ikiru

    ★★★★½

  • Magnolia

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Joint Security Area

    ★★★

  • All the President's Men

    ★★★★

  • Seven Samurai

    ★★★★½

  • Stray Dog

    ★★★★

  • 3: Alif Lam Mim

    ½

  • Barry Lyndon

    ★★★★½

  • The King of Comedy

    ★★★