RSS feed for Arkan
  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Platoon

    ★★★

  • The Insider

    ★★★

  • Harmful Insect

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★

  • Psycho

    ★★★

  • Alien

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★

  • The Salt of the Earth

    ★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Patton

    ★★★★

  • '71

    ★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★