Sort by

sami has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

2019
×
Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry