Sort by

Thomas has logged 16 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Planet of the Humans

Planet of the Humans

2019
×
Edit this entry  
21
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★½
Edit this entry  
11
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry