• Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • What Happens Next Will Scare You

    ★★★½

  • 8:46

  • Grizzly II: Revenge

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

    ★★★★½

  • Cleanin' Up the Town: Remembering Ghostbusters

    ★★★★½

  • Flagged

  • Undo

    ★★★

  • Hidden Mother

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★★

  • Malevolent

    ★★

  • Lippy

  • The Gillymuck

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • Bill Maher: Live From Oklahoma

    ★★½

  • My Teacher, My Obsession

    ★★★

  • Manos: The Rise of Torgo

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Manos Returns

    ★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★★

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★★★★

  • Winchester

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★★

  • The Babysitter

    ½

  • XTC: This Is Pop

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Marc Maron: Too Real

    ★★★★½

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

    ★★★★

  • It Was Fifty Years Ago Today! The Beatles: Sgt. Pepper & Beyond

    ★★½

  • Sandy Wexler

    ★★½

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Amy Schumer: The Leather Special

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

    ★★★★½

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Bye Bye Man

    ★½

  • The Ice Cream Truck

    ½

  • Swamp Ape

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • You're So Cool, Brewster! The Story of Fright Night

    ★★★★★

  • Michael Che Matters

    ★★★★

  • Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

  • Phantasm: Ravager

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★

  • David Cross: Making America Great Again

    ★★★½

  • Blair Witch

  • Ghostbusters

    ★★

  • Jim Jefferies: Freedumb

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Garfunkel and Oates: Trying to be Special

    ★★★★

  • David Bowie: The Man Who Stole the World

    ★½

  • The Eighties

    ★★★★½