Ian has logged 496 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Body Cam

Body Cam

2020
×
Edit this entry  
30
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hot Air

Hot Air

2018
×
★★
Edit this entry  
22
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Mother Krampus

Mother Krampus

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Barn

The Barn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Illumination Presents: Minions Holiday Special

Illumination Presents: Minions Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Fight

The Fight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Z

Z

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry