Ian has logged 60 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Out

Out

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mister America

Mister America

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dads

Dads

2019
×
½
Edit this entry  
19
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slow West

Slow West

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry