Sort by

E has logged 220 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Smurfs: A Christmas Carol

The Smurfs: A Christmas Carol

2011
×
Edit this entry  
04
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
09
Judy

Judy

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jeff Dunham: Beside Himself

Jeff Dunham: Beside Himself

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Q

Q

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ax 'Em

Ax 'Em

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry