RSS feed for SirLaguna

SirLaguna has logged 115 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yes, Madam

Yes, Madam

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Assignment

The Assignment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love in Thoughts

Love in Thoughts

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rommel

Rommel

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill and Pray

Kill and Pray

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Driver

The Driver

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry