• Lightyear

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Improviser

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • One Shot

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

    ★★½

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Come From Away

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★