Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Joke

The Joke

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beans

Beans

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shame

Shame

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Supermarket Woman

Supermarket Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing a Song of Sex

Sing a Song of Sex

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minbo: the Gentle Art of Japanese Extortion

Minbo: the Gentle Art of Japanese Extortion

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shame

Shame

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'll Follow You Down

I'll Follow You Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Monkey in Winter

A Monkey in Winter

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
A Quiet Life

A Quiet Life

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Witch from Nepal

Witch from Nepal

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gamera the Brave

Gamera the Brave

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Son

My Son

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Of Dice and Men

Of Dice and Men

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Presenting Lily Mars

Presenting Lily Mars

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chameleon Street

Chameleon Street

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday

Friday

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry