• The Railway Children Return

  • Lightyear

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Pamfir

  • One Fine Morning

  • Enys Men

  • Brother and Sister

  • Plan 75

  • Armageddon Time

  • EO

  • The Woodcutter Story

  • The Eight Mountains

    ★★★★

  • Tchaikovsky’s Wife

    ★★★½

  • Scarlet

    ★★★½

  • Alma Viva

  • Romy, A Free Woman

  • Final Cut

  • Our Father

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Kind Hearts

    ★★★

  • Oink

  • Dry Ground Burning

  • Grand Jeté

  • Taurus

  • We, Students!

  • The Outfit

    ★★

  • Return to Dust

    ★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Into My Name

    ★★★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • Stay Awake

    ★★★½

  • Dark Glasses

  • Flux Gourmet

    ★★★½

  • Nelly & Nadine

    ★★★½

  • Lullaby

    ★★★★

  • Nobody's Hero

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Navalny

    ★★★½

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Shabu

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Genderation

    ★★½

  • The Afterlight

  • Mothers of the Revolution

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • Benediction

    ★★

  • The Middle Man

    ★★½

  • The Bones

  • Idrish (ইদ্রিস)

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Great Movement

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★½

  • True Things

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½