Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Monster in Paris

A Monster in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars Uncut: Director's Cut

Star Wars Uncut: Director's Cut

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Winnebago Man

Winnebago Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Serpico

Serpico

1973
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
The Muppets

The Muppets

2011
×
Edit this entry  
29
Double Dare

Double Dare

2004
×
★★★★
Edit this entry