• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Anima

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Red Dog

    ★★★★

  • The Kid

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • We Die Young

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Great Hack

    ★★★½