Tony has logged 21 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Satan

American Satan

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Delta Farce

Delta Farce

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Buffalo Running

Buffalo Running

1883
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry