Sort by

sitenoise has logged 118 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Café Lumière

Café Lumière

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wolf Girl and Black Prince

Wolf Girl and Black Prince

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creepy

Creepy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Tunnel

Tunnel

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Even Though I Don't Like It

Even Though I Don't Like It

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Sully

Sully

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Easy Virtue

Easy Virtue

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Punch

Blood Punch

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lewis Black: Black to the Future

Lewis Black: Black to the Future

2016
×
★★
Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sadistic Yoga

Sadistic Yoga

2007
×
★★
Edit this entry  
06
Bon Lin

Bon Lin

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Summertime

Summertime

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hentai Land

Hentai Land

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Saved!

Saved!

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Naked Weapon

Naked Weapon

2002
×
★★
Edit this entry  
19
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Shinjuku Swan

Shinjuku Swan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shameless

The Shameless

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirits' Homecoming

Spirits' Homecoming

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love Letter

Love Letter

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Tag

Tag

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Inside Men

Inside Men

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demolition

Demolition

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Man and a Woman

A Man and a Woman

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Loveholic

Loveholic

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Casa Amor: Exclusive for Ladies

Casa Amor: Exclusive for Ladies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Call It Passion

You Call It Passion

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guard Post

The Guard Post

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
No Tears for the Dead

No Tears for the Dead

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★
Read the review Edit this entry