RSS feed for sitenoise

sitenoise has logged 71 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fires on the Plain

Fires on the Plain

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Long Excuse

The Long Excuse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Special Lady

A Special Lady

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Girls in the Dark

Girls in the Dark

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
The Looming Storm

The Looming Storm

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Judah Friedlander: America Is the Greatest Country in the United States

Judah Friedlander: America Is the Greatest Country in the United States

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★
Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Human

Human

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Uninvited

The Uninvited

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Super, Girls!

Super, Girls!

2007
×
★½
Edit this entry  
19
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Her Love Boils Bathwater

Her Love Boils Bathwater

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night's Tightrope

Night's Tightrope

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider Forest

Spider Forest

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flying Colors

Flying Colors

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blind

Blind

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scoop!

Scoop!

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Drowning Love

Drowning Love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harmonium

Harmonium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killer Toon

Killer Toon

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rage

Rage

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Obsessed

Obsessed

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
One Day

One Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Fuck in the Woods

Don't Fuck in the Woods

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Being Here

Being Here

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
009-1: The End of the Beginning

009-1: The End of the Beginning

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Pieta in the Toilet

Pieta in the Toilet

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Girl of Hanoi

The Little Girl of Hanoi

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry