• X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • drew michael: red blue green

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Olaf Presents

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Manor

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Humans

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Dug Days

  • Twenty Something

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★½

  • Soul of the City

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • #Alive

    ★★