• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Bergen

    ★½

  • Death on the Nile

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • Last Summer

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Together

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Hello My Dear

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Silver Skates

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Undine

    ★★★

  • The Father

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Elizabeth Is Missing

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Arab Blues

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★½

  • Avengers: Endgame

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Our Friend

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★

  • Climax

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Double Lover

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Deadpool

  • Mad Max: Fury Road

  • Interstellar

  • Gone Girl

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Force Majeure

    ★★★½

  • Winter Sleep

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

    ★★★★★

  • The Past

    ★★★★

  • Lincoln

    ★★

  • Frances Ha

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • A Dangerous Method

    ★½

  • Source Code

    ★★★½

  • Inception

  • Certified Copy

    ★★★★