Sort by

RJ has logged 303 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
Edit this entry  
28
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
A Sun

A Sun

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★½
Read prior review Edit this entry  
23
Closed for Storm

Closed for Storm

2020
×
Edit this entry  
23
Beginners

Beginners

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Edit this entry  
16
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Edit this entry  
15
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wolf

Wolf

2021
×
★½
Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Edit this entry  
02
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Running with Scissors

Running with Scissors

2006
×
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
21
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★
Edit this entry  
18
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Past Is a Grotesque Animal

The Past Is a Grotesque Animal

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Saved!

Saved!

2004
×
★★
Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Above the Rim

Above the Rim

1994
×
★½
Edit this entry  
03
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★
Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Teaching Mrs. Tingle

Teaching Mrs. Tingle

1999
×
★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry