Sort by

RJ has logged 29 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★
Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
★★½
Edit this entry  
25
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

1999
×
★★½
Edit this entry  
24
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★½
Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Shangri-La

Shangri-La

2019
×
Edit this entry  
16
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red, White & Wasted

Red, White & Wasted

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Under the Sun

Under the Sun

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Standing Up, Falling Down

Standing Up, Falling Down

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Jolt

Jolt

2021
×
½
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Edit this entry  
01
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
Edit this entry