• Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Cherry

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Shithouse

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

  • Night of the Kings

  • Black Is King

  • Nowhere Fast

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Days

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Nine Days

  • Minari

  • Promising Young Woman

  • His House

  • Boys State

  • Dick Johnson Is Dead

  • Doctor Sleep

  • Guns Akimbo

  • Sound of Metal

  • Uncut Gems

  • Vivarium

    ★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mirai

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Lady Bird

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • A Ghost Story

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Your Name.

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Wailing

  • The Odyssey

  • Hail, Caesar!

  • Cameraperson

  • Carol

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★★★

  • World of Tomorrow

  • Citizenfour

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • Love & Mercy

  • Nightcrawler

  • Tokyo Tribe

    ★½

  • Creep

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • Dallas Buyers Club

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • The Wind Rises

  • The Garden of Words

  • Les Misérables

  • It's Such a Beautiful Day

  • Moonrise Kingdom

  • The Iron Lady

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • Melancholia

    ★★★

  • Pariah

    ★★★★

  • Kick-Ass