Sort by

Turd Ferguson has logged 37 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
23
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Edit this entry  
18
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Ghoul Log

Night of the Ghoul Log

2021
×
Edit this entry  
17
Return of The Ghoul Log

Return of The Ghoul Log

2019
×
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★
Edit this entry  
11
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inside

Inside

2007
×
★★
Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Orphan

Orphan

2009
×
Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
Read prior review Edit this entry