Stephen has logged 19 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Antebellum

Antebellum

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry