Sort by

Stephen has logged 27 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Happy End

Happy End

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Descent

The Descent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fever Dream

Fever Dream

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Locked In

Locked In

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry