Sort by

Steven Morvant has logged 260 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clouds

Clouds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stardust

Stardust

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Running with Beto

Running with Beto

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rodan

Rodan

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry